SOL-subsidie - Wasco

SOL-subsidie: maak er gebruik van bij de opleidingen F-gassen en B3

Bij de opleidingen F-gassen categorie 2/warmtepompen en Vakbekwaamheidsbewijs B3 van WasCollege kun je gebruikmaken van SOL-subsidie. Deze subsidie wordt aangeboden door Opleidingscentrum GO°, waarmee wij samenwerken voor de bovengenoemde 2 opleidingen. Op deze pagina lees je wat SOL-subsidie is, wanneer je hier gebruik van mag maken en hoeveel de subsidie bedraagt.

Wat is SOL-subsidie en waarom bestaat het?

SOL-subsidie is geïnitieerd door de Stichting Ontwikkelingsfonds Levensmiddelenindustrie (SOL). Deze stichting heeft een aanvraag gedaan bij het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid voor de Subsidieregeling Europees Sociaal Fonds Plus (ESF+) en deze aanvraag is toegekend. Met de subsidie zijn er meer middelen beschikbaar om technische professionals binnen de levensmiddelenindustrie te helpen bij het versterken van hun positie op de arbeidsmarkt. De technische professionals kunnen zich met de subsidie ontwikkelen binnen de sector. Dit kan door middel van het bijscholing of omscholing, maar ook door voorbereid te worden op veranderingen.

Wanneer krijg ik SOL-subsidie?

Deze subsidie is bedoeld voor technische professionals. Het gaat om mensen die extra ondersteuning nodig hebben bij ontwikkeling of aanpassing aan nieuwe eisen op de arbeidsmarkt. Je moet voldoen aan twee criteria om deze subsidie te ontvangen:

  • Je opleidingsniveau is maximaal mbo-niveau 4.
  • Je bent werkzaam in een sector binnen de levensmiddelenindustrie.

Hoe vraag ik SOL-subsidie aan?

De aanvraag van deze subsidie loopt via Opleidingscentrum GO°. Zij moeten deze verwerken. Wij willen je dit zo makkelijk mogelijk maken, door te zorgen dat je niet bij twee instantie in hoeft te schrijven. Daarom volg je deze stappen om gebruik te maken van de SOL-subsidie:

    1. Schrijf je in voor de opleiding F-gassen categorie 2/warmtepompen of Vakbekwaamheidsbewijs B3. Geef tijdens je inschrijving aan dat je gebruik wilt maken van de SOL-subsidie.
    2. Wij geven, zoals gebruikelijk, je inschrijving door aan Opleidingscentrum GO°. Zij nemen contact met je op over documentatie die je moet aanleveren (bijvoorbeeld een verklaring over je opleidingsniveau).
    3. Jij levert deze documenten aan bij Opleidingscentrum GO° en zij controleren deze. Als alles klopt, wordt de aanvraag verder in gang gezet.
    4. Jij plant je examen bij STEK en geeft aan dat je gebruikmaakt van SOL-subsidie.
    5. Opleidingscentrum GO° stuurt jou, 2 weken voor het begin van de opleiding, de factuur. Deze is inclusief het examenbedrag. Dit voldoe je, in geval van de subsidie, dus niet bij STEK maar bij GO°.
    6. Na het slagen voor je examen wordt het resultaat aangeleverd en levert GO° de volledige subsidie-aanvraag in.
    7. Stichting Ontwikkelingsfonds Levensmiddelenindustrie controleert de aanvraag en keert na goedkeuring het subsidiebedrag aan jou uit.

Uiteraard blijft WasCollege met jou in contact over de opleidingsdata, de voorbereidingen voor de opleiding en meer. Ook blijven wij aanspreekpunt voor je vragen en opmerkingen. De facturatie en registratie van de subsidie verloopt alleen via Opleidingscentrum GO°.

Hoeveel bedraagt de SOL-subsidie?

Met de SOL-subsidie kan je tot 40% van de opleidingswaarde vergoed krijgen. Een eventueel herexamen valt niet binnen de subsidie. Vooraf betaal je een bedrag van 10% van de opleidingskosten voor de administratie rondom de subsidie. Mocht de subsidie niet worden toegekend, dan wordt deze 10% niet terugbetaald. De subsidie wordt uiteindelijk in 2026 uitbetaald.

Welke voorwaarden gelden er nog meer bij de SOL-subsidie?

Naast de criteria waaraan je moet voldoen, is het belangrijk om te weten dat je het examen moet halen om de subsidie toegekend te krijgen. Daarnaast zijn we in het geval van een opleiding met subsidie verplicht om te factureren per deelnemer. Gezamenlijke betalingen voor meerdere deelnemers van een bedrijf is dus niet mogelijk.